تفاوت دمنوش با جوشانده
۰
تفاوت دمنوش و جوشانده

تعریف و خصوصیات چای و دمنوش

چای نوعی نوشیدنی است که از برگ گیاهی به نام کاملیا سیننسیس تهیه می شود.مانند چای سیاه یا چای سبز، اما دمنوش یا چای گیاهی از برگ، گل، پوست درخت (مانند دارچین)، میوه، ریشه و یا دانه گیاهانی به خصوصی به غیر از کاملیا سیننسیس تهیه می‌شود.دمنوش نوعی نوشیدنی است که در آن جزیی از گل، برگ، ساقه، ریشه، دانه، پوست، میوه یا اجزای دیگر گیاهان دارویی که قابل حل در آب است، به صورت خشک یا تازه مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر دمنوش‌ها فاقد کافئین هستند. به نوشیدنی‌های ساخته شده از گیاهان دارویی و ادویه‌جات دمنوش گفته می‌شود.

تعریف و خصوصیات چای و دمنوش

 تفاوت دمنوش با جوشانده

در دمنوش گیاه را کمی کوبیده و در آب جوشیده شده به مدت چند دقیقه در حالی که در ظرف بسته است، روی بخار ملایم قرار می‌دهند و بعد صاف می‌کنند. نوشیدنی حاصل از گل گاوزبان، گل ختمی، به لیمو، سنبل‌الطیب نوعی دمنوش گیاهی است. در مقابل اگر گیاه را مستقیم با آب سرد یا گرم بجوشانند، جوشاندهای بدست می‌آید که خاصیت و اثر آن قوی‌تر از دمنوش است، چرا که حین جوشاندن مواد بیشتری از گیاه خارج می‌شود.

تفاوت دم نوش با جوشانده

 بسیاری از گیاهان باید به صورت دم کرده استفاده شود و اگر بر اثر ناآگاهی یا غفلت جوشانده شود، خاصیت آن تغییر می‌کند و گاهی موادی از گیاه آزاد می‌شود که دارای عوارض ناگواری خواهد بود. همچنین می‌توان همزمان از چای همراه با دمنوش‌ها استفاده نمود تا از مزایای هر دو بهرمند شد و هم این که چای دارای طعم بهتری می‌شود. لازم به ذکر است قبل از مصرف هر گونه گیاه دارویی باید طبق دستور پزشک متخصص (گیاهان دارویی) انجام پذیرد.

تفاوت دمنوش با عرقیات گیاهی

عرقیات گیاهی، از تقطیر اسانس ریشه، پوست یا گلبرگ گیاهان می شود، نظیر گلاب و عرق نعناع.

 

اجزای گیاهی مورد استفاده برای عرقیجات

از اجزای مختلف گیاه در تهیه چای استفاده می‌شود؛ برای نمونه:

برگ: ریواس، گل شاه پسند، نعناع

گل: اسطوخودوس، گل رز، گل بابونه

دانه: رازیانه و هل

پوست: دارچین و درخت بید

ریشه: کاسنی، زنجبیل و زردچوبه

میوه: سیب، هلو، زغال اخته و غیره در تهیه دمنوش بکار برده می‌شود.

رنگ دمنوش های گیاهی

دمنوش هر گیاه و میوه رنگی خاص به خود دارد. باید توجه داشت که در برخی موارد کشیدن خط تفکیکی بین رنگهای زرد و نارنجی و یا قهوه ای کم رنگ مشکل است و با گذشت زمان رنگ چای تغییر کرده و پر رنگ تر خواهد شد. رنگ دمنوش را می توان به رنگ های زیر تفکیک کرد:

چای قرمز: نمونه ی چای ترش، گل رز، میوه گل رز چای زرد: بادیان رومی، یونجه، سنبل ختایی چای نارنجی: سرخارگل، آقطی سیاه، گل رنگ، زعفران چای قهوه ای: دارچین، فرنجمشک، نوع سیاه

چای آبی: پنیرک، اسطوخودوس (لاوندا)، گل گندم، رنگ آبی چای فقط مدتی دوام دارد و اگر زمان زیادی از افزودن آب جوش بگذرد چای تغییر رنگ خواهد داد.

لازم است قبل از مصرف هر گونه گیاه دارویی و یا حتی چای و یا شیر همراه با دارو خودداری کرده (زیرا ممکن است دوز دارو را بالا برده، سبب اثرات نامطلوب شده و یا اثر آن را از بین ببرد). در صورت داشتن هر گونه بیماری یا مشکل جسمی و یا امثال آن، مصرف آن حتما با تجویز پزشک (یا پزشک گیاهان دارویی) صورت گیرد. لازم به ذکر است که استفاده از چای سبز و یا سیاه در دمنوش ها بسته به علاقه ی فرد داشته و می توان هر کدام از مواد چای گیاهی را بنا به ذائقه خویش حذف نموده و فقط به عنوان دمنوش گیاهی مصرف کرد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =

0

بالا

X