دمنوش های گیاهی(آویشن)
۰
دمنوش آویشن

مواد لازم برای تهیه ی چای گیاهی آویشن

یک قاشق غذاخوری چای سبز(در صورت تمایل)

یا چای سفید یک قاشق چای خوری (در صورت تمایل)

آویشن آسیاب نشده دو قاشق غذاخوری

نیم لیتر آب جوش

برای تهیه این چای گیاهی در ابتدا باید آویشن و آب جوش را در قوری بریزید و به مدت ۵ دقیقه بر روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید. سپس باید چای سبز یا سفید را به قوری اضافه کنید و پس از ۳ الی ۵ دقیقه (بسته به نوع چای) محتوی قوری را صاف کنید. برای شیرین کردن آن می توانید از عسل یا نبات استفاده کنید. برای آگاهی از خواص چای گیاهی آویشن، در بخش ذیل به خواص دارویی – درمانی این گیاه اشاره مختصری می شود.

دمنوش آویشن

خواص درمانی گیاه آویشن

آویشن دارای طبیعت معتدل می باشد. آویشن یکی از گران‌بهاترین گیاهان دارویی روی زمین است، زیرا مواد گوناگون و فوق العاده مؤثری در آن وجود دارد که بدون اغراق به اندازه مجموعه داروهای یک داروخانه در وجود آدمی تأثیر و در درمان بیماری های مختلف اعجاز می کند. این گیاه شگفت انگیز با خواص دارویی اثبات شده در زمین های خشک رشد می کند. از خواص این گیاه عبارتند از: افزاینده فشار خون، تسکین و تقویت اعصاب، رفع کولیتهای مزمن، شستشو دهندهی کلیه، ضد انگل، ضد رطوبت بدن، ضد صفرا، ضد زکام، ضد سرفه و آسم، اشتها آور، برطرف کننده غلظت خون، تقویت بینایی، تسکین دردهای عادت ماهانه، افزایش ادرار، پیشگیری از سقط جنین درمان گل مژه و دردهای ملتحمه، تمیز کردن فوری بریدگیها و خراشهابا خاصیت ضدعفونی کنندگی بالا، درمان روماتیسم و از همه خواص مهم تر، خاصیتی است که در رأس همه قرار دارد و آن وجود آنتی بیوتیک های قوی در آن است.

خواص آویشن

مضرات مصرف زیاد آویشن

در بعضی منابع اشاره شده است که مصرف زیاد آویشن یا عصاره آن در دوران بارداری می تواند احتمال سقط جنین را افزایش دهد. بنابراین توصیه شده است که خانم های باردار از مصرف این گیاه خودداری کنند. در مورد مصرف آویشن در دوران شیردهی، تحقیقات کافی انجام نشده است اما توصیه شده است که در این دوران هم بیش از حد متداول خوراکی، از این گیاه استفاده نشود. بر اساس تحقیقات، معلوم شده که آویشن می تواند روند انعقاد خون را با تأخیر مواجه کند بنابراین کسانی که قرار است تحت عمل جراحی قرار بگیرند، از دو هفته قبل از عمل جراحی نباید آویشن استفاده کنند. همچنین بعضی افراد ممکن است به آویشن و فرآورده های آن حساسیت داشته باشند، در این صورت نباید از این گیاه را به صورت خوراکی یا موضعی (مثل روغن های پوستی و …) استفاده کنند.

خواص دمنوش آویشن

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 14 =

0

بالا

X