اصول خشک کردن گیاهان دارویی و معطر
0

خشک کردن طبیعی

ساده‌ترین روش خشک کردن، شیوه طبیعی است. این روش معمولا برای گیاهان دارویی و معطری که به صورت دستی جمع آوری می‌شوند، با استفاده از نور خورشید یا در مکانی با تهویه مناسب و به دور از نور مستقیم خورشید انجام می‌شود. محصولات را یا به صورت لایه های نازک روی سینی می‌گذارند یا به طور دسته‌ای آویزان می‌کنند؛ یعنی تعدادی ساقه را با هم جمع کرده و به صورت یک دسته گره می‌زنند.سپس آنها را در مکانی گرم و سایه‌دار وارونه آویزان می‌کنند. اگر تهویه طبیعی اتاق کافی نباشد، استفاده از پنکه کوچک نتیجه را مطلوب می‌کند.

خشک کردن روی سینی یا روی توری معمولا برای گیاهان دارویی و معطری که ساقه کوتاهی دارند یا برای گلها و برگها به کار می رود.

سینی‌های کوچک‌تر خشک کن را که از قطعه های چوبی با ابعاد ۲ در ۲ متر ساخته شده اند، بر روی یکدیگر با کمی فاصله قرار می دهند. در انتهای هر سینی فضایی وجود دارد که امکان گردش و جریان هوا را فراهم می‌کند. مواد را باید به صورت یک لایه  پخش کرد و به طور مرتب طی اولین مرحله خشک کردن به هم زد و جابه جا کرد تا سرعت خشک کردن بیشتر و کیفیت محصول نهایی بهتر شود.

سینی‌ها را نباید با بیشتر از ۶ کیلوگرم گیاه تازه در هر متر مربع پر کرد و در پایان بعد از خشک کردن سینی‌ها را باید در جایی تمیز تا هنگام نیاز انبار کرد.

خشک کردن با هوای داغ

روش‌های خشک کردن سنتی در سایه یا آفتاب مشکلاتی از جمله ضعف مدیریتی در مواردی که حجم زیادی از گیاهان دارویی با ماشین‌های برداشت مکانیزه برداشت شده‌اند یا عدم موفقیت در رسیدن به استانداردهای کیفی گیاهان دارویی را دارند.

دما و رطوبت نسبی بالای هوا طی فصل برداشت باعث رشد قارچ‌ها و گسترش حشرات در محصولات برداشت شده می‌شود. علاوه بر این، تابش شدید خورشید تأثیر نامطلوبی بر کیفیت گیاهان دارد و سبب کاهش میزان اسانس و تغییر رنگ محصولات می‌شود. بنابراین روش خشک کردن طبیعی (سنتی) در نور خورشید یا در سایه با استانداردهای مورد نیاز مطابقت ندارد و نمی تواند توقع مشتریان را برآورده کند. برای غلبه بر این مشکلات معمولا از خشک کردن با جریان هوای همرفت به صورت گسترده ای استفاده می شود.

هنگامی که بین یک ماده جامد و یک ماده سیال اختلاف دما وجود دارد، انرژی گرمایی بین آنها منتقل می شود. این پدیده را انتقال گرما به روش همرفت می‌نامند. اگر دمای هوای اطراف محصول به وسيله بعضی از گرمکن‌های مختلف هوا بالا رود، این حالت می تواند باعث خشک شدن محصول شود.

هوای داغ دمای گیاهان دارویی را افزایش داده و باعث خشک شدن محصول می‌شود.با توجه به شرایط هوای اطراف محصول واختلاف رطوبت نسبی هوا و محصول، هوا پتانسیل لازم برای جذب آب تبخیر شده از محصول را دارد. و از آنجا که هوای گرم چگالی کمتری دارد، جریان هوا ایجاد می‌شود که آن را همرفت طبیعی و اگر جابه جایی هوا با استفاده از تهویه کننده‌ها ایجاد شود ،همرفت تحت فشار می‌نامند.

در حال حاضر خشک کردن با هوای داغ جزو رایج‌ترین روش‌های خشک کردن گیاهان دارویی ست.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − سه =

0

بالا

X