دمنوش‌های سردی که از دهان نمی‌افتد!
0

گرمای زیاد می‌تواند اثرات بدی روی جسم و خلقیات شما بگذارد، درد، قرمزی، تورم، خشم، پرخاشگری و نگرانی، می‌تواند از عوارض گرما باشد. در روزهای طولانی و گرم تابستان، حفظ تعادل دمای بدن موضوع مهمی است. دستگاه‌های خنک‌کننده مانند کولر و پنکه همه جا در دسترس نیست، در دسترس هم باشد همیشه برق نیست!

علاوه بر آن گاهی ناگزیر از پوشیدن لباس‌هایی هستیم که رنگ و جنس آن مناسب این فصل نیست در نتیجه احساس گرمای بدن را تشدید می‌کنند و ممکن است بیشتر به سمت بستنی‌ و آبمیوه روی آورید. اما این تنها راه نیست. شاید از دمنوش‌های گیاهی انتظار خنک کنندگی نداشته باشید اما استفاده از خنک‌کننده‌هایی که در طبیعت وجود دارد یعنی انواع نوشیدنی‌ها و خوردنی‌ها برای کاهش دمای بدن کمک بزرگی است.

روش‌های کاهش دمای بدن

بین ماده‌ای که با حس لامسه سرد است و ماده‌ای که می‌تواند بدن را خنک کند تفاوت زیادی وجود دارد. مواد غذایی سرد به طور موقت دمای بدن را پایین می‌آورند اما در برخورد با دمای بدن و دستگاه گوارش به تعادل رسیده و دیگر سرد نیستند، در نتیجه بسیاری از تغذیه‌های خنک، فراتر از خنک کردن سطح دهان نمی‌روند. اما گیاهان خنک‌کننده بر روی بافت بدن تاثیر می‌گذارند نه حس لامسه.

دمای بدن ما از راه تغذیه هم به چند دلیل پایین می‌آید:

  1. بدن به واسطه‌ تعریق، سعی در آزادسازی گرما از بدن دارد. خوراکی‌هایی که تعریق را بالا می‌برند، مانند ادویه‌ها و فلفل دلمه‌ای به خنک کردن بدن کمک می‌کنند. مصرف زیاد ادویه در غذاهای شهر‌های جنوبی به همین دلیل است. شاید تعریق به ظهر مطبوع نباشد اما فراموش نکنید تعریق، دستگاه تهویه‌ بدن شماست.
  2. طب یونانی طعم ترش را خنک کننده می‌داند. در نتیجه گیاهان و میو‌های ترش مانند بادرنجبویه و لیمو دمای بدن را پایین می‌آورند. همچنین طعم شور را گرم کننده‌ بدن و شیرین را خنک کننده دانسته‌اند، به همین علت مصرف میوه‌های شیرین مانند هندوانه و خربزه در فصل تابستان بالا می‌رود. البته مصرف قند باید در حد متعادل باشد.
  3. بعضی گیاهان مانند گل سرخ، برگ تمشک و چای سیاه درون بدن خشک و خنک می‌شوند، در نتیجه هم دمای بدن را پایین می‌آورند و هم رطوبت بدن را تامین می‌کنند.
  4. میوه‌هایی مانند خیار و هندوانه که درصد زیادی از آن را مایعات تشکیل می‌دهند، از راه افزایش آب بدن می‌توانند خنک کننده باشند.

دمنوش‌های گیاهی تابستانی بسته به نوع آن با یکی از روش‌های بالا بدن را خنک می‌کنند. اگر دمنوش به صورت سرد مصرف شود خاصیت خنک کنندگی آن بالا می‌رود. برای این منظور پس از دم کشیدن گیاه در آب جوش، آن را در یخچال نگهداری کنید یا روی آن چند قطعه یخ اضافه کنید. می‌توانید با مقداری عسل نیز طعم لذت بخشی به دمنوش تابستانی خود بدهید. در زیر به تعدادی از دمنوش‌های خنک تابستانی اشاره می‌کنیم:

گل داوودی: به دلیل طبع سردی که گل داوودی دارد، دمنوش آن دمای بدن را پایین می‌آورد و مصرف آن در روزهای گرم توصیه می‌شود.

نعنا: برگ نعنا نیز خاصیت خنک کنندگی دارد و گزینه‌ای عالی به عنوان دمنوش تابستانی است. همچنین برای رفع نفخ معده از آن استفاده می‌کنند. در تابستان آن را به صورت سرد با لیمو ترش و عسل بنوشید و از عطر بی‌نظیر آن لذت ببرید.

سنا: بعضی مواد غذایی در معده گاز ایجاد می‌کنند، سنا حرارت گاز معده را کاهش داده و به دفع آن کمک می‌کند. همچنین سنا را خنک کننده‌ی کبد می‌دانند. طب سنتی دمنوش سنا را برای تابستان توصیه می‌کند؛ سنا به رفع یبوست ناشی از گرما و خشکی تابستان نیز کمک می‌کند.

عناب: دم‌کرده‌ی عناب به رفع تشنگی کمک می‌کند، همچنین غلظت خون را پایین می‌آورد، در نتیجه برای تابستان دمنوشی مناسب است.

گل گاو زبان: گیاهانی مانند گل گاو زبان با آنکه طبع گرمی دارند در ایجاد احساس خنکی موثر هستند. این گیاهان از راه افزایش تعریق به رطوبت پوست و کاهش دمای بدن کمک می‌کنند. گل گاو زبان همچنین آرام‌بخش و نشاط آور است. اگر از گرمای هوا کلافه شدید به سراغ این دمنوش بروید. اضافه کردن چند عناب به این دمنوش تابستانی طعم مطبوعی می‌بخشد.

بابونه:  گیاه بابونه طبع گرم و خشکی دارد، آرامبخش است و به رفع عطش و گرمای بدن کمک می‌کند.

چای سبز: برای کاهش عطش و افزایش مایعات بدن از دمنوش چای سبز استفاده می‌کنند.در نتیجه از آن دست دمنوش‌هاییست که از راه ازایش تعریق بدن را خنک می‌کند. این دمنوش برای کاهش حرارت و بهبود گرمازدگی مناسب است.

بادرنجبویه: دمنوش بادرنجبویه طعمی ترش مانند لیمو دارد؛ علت خنک کنندگی آن از طعم ترش آن است. مصرف آن به صورت سرد بسیار خوش‌طعم است و یک دمنوش تابستانی بی‌نظیر را می‌سازد. از خواص بادرنجبویه به آرام بخشی، نشاط آوری و تسکین سردرد می‌توان اشاره کرد. همچنین این دمنوش سرماخوردگی و تب را درمان می‌کند.

اسطوخودوس: بسیاری از گیاهانی که در فصل تابستان می‌رویند، دمنوش مناسبی برای این فصل هستند، یکی از این گیاهان اسطوخودوس است. اسطوخودوس علاوه بر خاصیت خنک کنندگی آرامش بخش است و به تسکین دردهایی مانند سردرد کمک می‌کند. می‌توان آن را به صورت خنک همراه با دیگر گیاهان خنک کننده مانند گل سرخ مصرف کرد.

عرق کاسنی: در روزهای گرم تابستان عرق کاسنی را فراموش نکنید، دمنوش عرق کاسنی طبع سردی دارد و تصفیه کننده خون است. برگ این دمنوش خنک، تقویت کننده‌ی اعصاب است.

گل سرخ: از گذشته برای برطرف کردن نارحتی‌های عاطفی ار گل سرخ استفاده می‌کردند. عطر و بوی آن آرامش بخش است و مصرف آن به صورت دمنوش دمای بدن را پایین می‌آورد. توصیه شده است از مصرف زیاد آن اجتناب کنید.

مریم گلی: مریم گلی را از خانواده‌ی نعنا شمرده‌اند. این گیاه برای حالت گر گرفتگی در زنان یائسه بسیار مفید است. همچنین برای افزایش دمای بدن در تابستان یک دمنوش خنک تابستانی فوق‌العاده است. می‌توانید آن را با نعنا یا گل سرخ ترکیب کنید، هرچند دمنوش مریم گلی خود به تنهایی خوشمزه است.

 پوست نارنگی: مصرف پوست نارنگی به صورت دمنوش از دید بسیاری افراد دور مانده است. اما این دمنوش عطری عالی دارد و طعمی شبیه نارنگی. برخلاف تصور این دمنوش اصلا تلخی ندارد. برای مصرف این دمنوش خنک تابستانی ابتدا پوست نارنگی را قطعه قطعه کنید و بگذارید خشک شود، سپس مانند سایر گیاهان در آب جوش دم بگذارید. می‌توانید این دمنوش را مانند سایر دمنوش‌های تابستانی ، به صورت سرد میل کنید. ویتامین‌های غنی موجود در نارنگی در این دمنوش نیز وجود دارد.

گشنیز: دیگر گیاه خنک کننده گشنیز است. می‌توانید آن را به صورت دمنوش مصرف کنید یا داخل سوپ بریزید.

علاوه بر مصرف دمنوش‌های گیاهی چند مورد را در رژیم غذایی تابستانی خود لحاظ کنید:

  1. مصرف سبزیجات به ویژه سبزیجات آب‌دار.
  2. مصرف وعده‌های غذایی سبک‌تر.
  3. مصرف وعده‌های غذایی مایع مانند آش و سوپ.
  4. مصرف زیاد میوه‌ها به ویژه میوه‌های شیرین و آبدار

منابع:

http://www.mehr-e-giah.com/

https://www.isna.ir/

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =

0

بالا

X