سویق داروست نه غذا
0

السویق ینبت اللحم ویشد العظم : سویق باعث رویش گوشت و تقویت استخوان می شود. ( امام صادق ع)

به طور کلی می‌توان گفت سویق باعث تقویت قوای بدن است. به خصوص برای کودکان که در سن رشد هستند این ماده غذایی بسیار مفید واقع می‌شود. مصرف سویق از دیرباز وجود داشته است. امام علی علیه السلام سویق و خرما را بهترین سحری می‌داند و امام باقر علیه السلام سویق را توشه‌ای نیکو برای سفر. در روایات بسیاری از سویق به عنوان دارویی برای درمان بیماری‌های گوناگون یاد شده است. همچنین امام صادق می‌فرمایند: سویق و روغن زیتون گوشت را می رویاند و استخوان را تقویت می کند و پوست را نازک می کند و قوای جنسی را زیاد می کند.

منظور از سویق و روغن زیتون ترکیب این دو ماده بدون حرارت است. سویق را نباید با روغن زیتون تفت داد. سویق را عمدتا از هشت چیز درست می‌کنند: گندم، جو، عدس، نخود، سیب، کدو، شلغم و دانه انار. از جمله خواص مشترک سویق‌ها متعادل کردن طبع است.

سویق چیست

 سویق، چه قدر پُربرکت است! اگر انسان در حالی که سیر است، آن را بخورد، غذا را گوارش می دهد و اگر در حالی که گرسنه است، بخورد، او را سیر می سازد. (امام باقر ع)

سویق آرد تفت داده شده است، عمدتا از نباتات مخصوصا غلات و حبوبات فرآوری می‌شود. میوه‌هایی مانند سیب نیز می‌توانند تبدیل به سویق شوند. این حالت از مواد غذایی یعنی سویق، خواص آن‌ها را در بالاترین حد ممکن نگه می‌دارد. واژه سویق عربی است و در پارسی پیشین به آن پِست یا پَست می‌گفتند.

سویق را با قاووت یا قوتو اشتباه نگیرید. یک تفاوت این است که در قاووت از طعم دهنده هایی مانند شکر و هل استفاده می‌شود اما سویق خالص است. تفاوت دیگر در تفت دادن است. قاووت‌ را معمولا تفت نمی‌دهند.

انواع سویق

سویق‌ها بسته به اینکه از چه ماده‌ای تشکیل شود انواع مختلفی دارند. سویق می‌تواند از غلات، حبوبات هسته یا خود میوه‌ها تشکیل شود. سویق گندم، جو، ماش، عدس، نخود، سنجد، خشخاش، کنار، سیب و دانه انار از معروف‌ترین سویق‌ها هستند. گاهی برای اثربخشی بیشتر سویق‌ها را مانند دارو با نسبت‌های مشخص باهم ترکیب می‌کنند. از میان سویق‌های ترکیبی، سویق گندم و جو پرکاربردترین است. سویق‌ها را می‌توانید با خرما یا شیر و عسل ترکیب کنید و قبل از صبحانه میل کنید. در ادامه انواع عمده سویق‌ها و کاربرد دارویی آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

سویق گندم

طب سنتی بیش از همه بر سویق گندم اشاره می‌کند به طوری که گفته‌اند هرجا کلمه سویق بدون پسوند آمده‌ است منظور سویق گندم است. خواص عمده سویق گندم رفع ضعف و لاغری، تقویت عمومی بدن، کمک به رشد کودکان و تقویت قوای جنسی است.    همچنین خوردن سویق در دوران بارداری و حتی پیش از بارداری ضروری و مهم است. حداقل دو هفته پیش از بارداری بهتر است پدر و مادر هر دو سویق مصرف کنند تا جنین ضعیف نباشد. مادر باید دو هفته تا یک ماه پس از انعقاد نطفه نیز مصرف سویق را ادامه دهد تا از ناهنجاری‌های مادر زادی جنین پیشگیری کند. همچنین در روایات آمده است به نوزاد همراه شیر سویق دهید. بهتر است برای این موضوع حتما با پزشک کودکتان مشورت کنید.

سویق جو

سویق جو هم مانند سویق گندم برای تقویت عمومی بدن مفید است اما برخلاف سویق گندم، چاق کننده نیست. معمولا برای افراد لاغر سویق گندم و برای افرادی چاقی سویق جو پیشنهاد می‌شود. سویق جو قند خون را تنظیم می‌کند و از این لحاظ بسیار مناسب افرادی با بیماری دیابت است همچنین برای درمان دیسک گردن مفید است.

می‌توان سویق جو و گندم را با هم ترکیب کرد. این ترکیب از خستگی زودرس جلوگیری کرده، تقویت کننده و چاق کننده است در نتیجه برای کودکان ضعیف و لاغر بسیار مناسب است. همچنین سویق گندم و جو را برای تقویت دستگاه گوارش مفید می‌دانند.

سویق برنج

سویق برنج مانند سویق گندم تقویت کننده عمومی بدن و چاق کننده است. دستگاه گوارش با مصرف این سویق تقویت می‌شود، خصوصاً که گشاد کننده روده بزرگ است. در نتیجه سویق برنج داروی مناسبی برای درمان اسهال مخصوصا کودکان است. کسانی که به دلیل بیماری لاغر شده‌اند با مصرف این سویق می‌توانند وزن از دست رفته خود را بازیابند.

سویق سنجد

در دوران شیردهی بهترین دارو برای تقویت نیروی مادر و کودک سویق سنجد است. سویق سنجد چاق کننده است و با مصرف این سویق استخوان کودک در حال رشد انسجام می‌یابد .این تغذیه مقوی طبع را به حالت تعادل نزدیک می‌کند و سیستم ایمنی بدن را بالا می‌برد.

سویق عدس

” سویق عدس، تشنگى را از میان مى‏برد، معده را تقویت مى‏کند، درمان هفتاد درد در آن است، صفرا را خاموش مى‏کند و درون را سردى مى‏بخشد.” (الکافی، امام صادق علیه السلام)

در گذشته سویق عدس را به عنوان یک توشه خوب در سفر همراه داشتند. از دیگر خواص دارویی سویق عدس درمان خونریزی‌های شدید دوره قاعدگی است، همچنین این سویق دارویی موثر برای درمان کم خونی است. مصرف این سویق در دوران شیردهی به رشد کودک کمک کرده، دوران نقاهت زایمان را کاهش داده و شیر مادر را زیاد می‌کند. علاوه بر این موارد شفاف کنندگی پوست، تقویت عضلات، افزایش فعالیت سلول‌های مغزی، تقویت حافظه و هوش و تقویت قلب از دیگر خواص دارویی سویق عدس است.

سویق سیب

امام صادق علیه السلام به کسی که دچار خونریزی بینی شده بود، سویق سیب را توصیه کرد. نقل کرده‌اند که آن شخص پس از مصرف سویق سیب، خونریزی‌اش درمان شد. در گذشته برای درمان گزیدگی عقرب یا مار گزیدگی و یا به عنوان پادزهر از این سویق استفاده می‌شد. همچنین برای درمان انواع مسمویت‌ها، حتی سموم ناشی از مصرف مواد مخدر سویق سیب مفید است.

سویق سیب از خود میوه سیب به دست می‌آید. برای تهیه این سویق سیب را ورقه ورقه و خشک کنید. پس از خشک شدن آن را آسیاب کرده و بدون روغن روی حرارت غیرستقیم تفت دهید.

و در آخر

به سویق‌ها به چشم دارو کنید نه غذا یعنی شاید به عنوان یک تغذیه ثابت در رژیم غذایی‌تان مفید نباشد. زیرا مصرف زیاد سویق باعث چاقی و اضافه وزن می‌شود. همان طور که داروها را همیشه مصرف نمی‌کنید، باید متناسب با بدن و مشکلتان سویقتان را انتخاب کنید. مثلا برای درمان اسهال یک دوره معین سویق برنج مصرف کنید.

علاوه بر این موضوع در مصرف سویق به طبع و مزاجتان توجه کنید، طبع هر سویق متناسب با ماده اولیه آن است. به این ترتیب سویق جو از سویق گندم سردتر است زیرا جو از گندم طبع سردتری دارد.

در مصرف سویق به چند نکته دیگر توجه کنید:  امام صادق علیه السلام فرموده‌اند: ” به او (کودک) سویق با شکر بده، زیرا گوشت را می رویاند و استخوان را تقویت می کند. البته فقط در مورد کودکان سویق همراه با شکر خوب است و برای مردان خوب نیست چون سرد است و عمل جماع (قوای جنسی) را کم می کند.” اما به طور کلی مصرف سویق با آب برای هیچ کس خوب نیست پس از مصرف آن با آب پرهیز کنید. سویق‌ها بدون روغن تفت داده می‌شوند پس بهتر است شما هم سویق‌ها را با روغن تفت ندهید تا بتوانید از تمام خواص مفید آن بهرمند شوید. در نهایت توصیه کلی اینست که سویق را مانند هر خوراکی، کنترل شده و متناسب با نیازتان مصرف کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =

0

بالا

X